چيا

ارائه ي مطالب آموزشي در زمينه ي کار و فناوری دوره ی اول متوسطه

فراورده های چوب

 (( فراورده های چوب ))

۱- الوار

 - روکش طبیعی

 

 

 

  

افرا پلت                             چنار                                  راش   

 

۳- تخته سه لایه یا چند لایه

 

 

 

 

 - تخته خرده چوب (نئوپان)

۵- فیبر

 

 

 ۷- ام دی اف

 


قفسه متحرک ریلی مکانیکی (با قاب MDF ) ترکیب هماهنگ رنگ با پارتیشن و کانتر
قفسه متحرک ریلی مدل MDF - چوب و فلز ویژگی این سیستم
صرفه جویی 80% در محیط بایگانی
انطباق با پارتیشن و دیوار کوب از لحاظ رنگ و طراحی
ایجاد زیبایی منحصر به فرد در فضای بایگانی
ترکیب چوب و فلز = ترکیب زیبایی و دوام

 

 

 ۸- کمپوزیت

 

 

 
 
04
 
07
 
03
 
 
چوب پلاستیک
 
 
 
 
 
 

آشنایی با کامپوزیت ها و کاربرد آنها در خودرو و ساختمان


کامپوزیتدر کاربردهای مهندسی، اغلب به تلفیق خواص مواد نیاز است. به عنوان مثال در صنایع هوافضا، کاربردهای زیر آبی، حمل و نقل و امثال آنها، امکان استفاده از یک نوع ماده که همه خواص مورد نظر را فراهم نماید، وجود ندارد. به عنوان مثال در صنایع هوافضا به موادی نیاز است که ضمن داشتن استحکام بالا، سبک بوده و مقاومت سایشی خوبی داشته باشند.
از آنجا که نمی توان ماده ای یافت که همه خواص مورد نظر را دارا باشد، باید به دنبال چاره ای دیگر بود. کلید این مشکل، استفاده از کامپوزیت هاست.
کامپوزیت ها موادی چند جزئی هستند که خواص آنها در مجموع از هرکدام از اجزاء بهتر است. ضمن آنکه اجزای مختلف، کارایی یکدیگر را بهبود می بخشند. در کامپوزیت های پلیمری حداقل دو جزء ... .
 
۹- پانل هاموارد کاربرد :
شرکت ها، مناطق مسکونی، کلنیک ها، رستورانها، ویلا ها، مدارس و دانشگاه ها، مغازه ها و مراکز خرید، باشگاه های ورزشی، هتل ها، سرویس های بهداشتی، کتابخانه ها و سالن های شنا ...موارد کاربرد :
شرکت ها، مناطق مسکونی، کلنیک ها، رستورانها، ویلا ها، مدارس و دانشگاه ها، مغازه ها و مراکز خرید، باشگاه های ورزشی، هتل ها، سرویس های بهداشتی، کتابخانه ها و سالن های شنا ...پانل های روکش دار mdf  و  pvc  ایده آل برای پروژه های بزرگ و کوچک

دیوار پوش های روکشدار مناسب برای ساختمان های در حال ساخت بدون نیاز به گچ کاری زیر کار و سفید کاری و رنگ با سرعت و تنوع در اجرا و زیبایی فوق العاده به علاوه هزینه تمام شده پایین تر از هر لحاظ مناسب برای پروژه
های بزرگ و کوچک شما می باشد.
۹-پانل های پیش ساخته چوب گچ و چوب سیمان

در حالت کلی چند سازه ها را می توان به عنوان ترکیبی از دویا چند ماده با اشکال مختلف و برای کاربرد های گوناگون تعریف نمود . هدف اصلی تولید فرآورده های کامپوزیت با اتصال معدنی ، ترکیب ذرات آلی مانند چوب و مواد لیگنوسلولزی با اتصال دهنده های معدنی از قبیل سیمان، گچ ، منیزیت و غیره است . در این فرآیند می توان از الیا ف دیگری مانند:مانند فایبر گلاسهای مقاوم به مواد قلیایی نیز استفاده نمود . به علاوه سایر مواد و مصالح غیر آلی مانند ماسه ، شن و پرلیت(سنگ آتشفشاني كه بصورت شيشه مي باشد ) را نیز می توان مورد استفاده قرار داد .الیاف اصلی در ترکیب این پانل ها ممکن است به صورت منظم (جهت دار ) و یا به حالت تصادفی قرار گیرند .

چوب گچ برای اولین بار در اسکاندیناوی در سال 1982 به روش نیمه خشک تولید گردید . این روش دارای مزیت هایی بوده زیرا اجازه می دهد که از گچ صنعتی در مراحل تولید استفاده بشود که این گچ ممکن است از روشهای شیمیایی مختلفی حاصل گردد . بطورکلی دو منبع اصلی برای بدست آوردن گچ وجود دارد که اولی معادن طبیعی و دیگری گازهای خروجی از دودکش بویلر های صنعتی می باشد.

 

 

 

 

 

     
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۱۳ساعت ۹ قبل از ظهر  توسط شريفي زاده